Płótna ścierne do szlifierek taśmowych – metal

Dzień dobry

Papier ścierny do szlifierki taśmowej, do metalu.

Cały czas staramy się zwiększać wybór pasów bezkońcowych do drewna i metalu. Dotychczas mieliśmy jedynie firmy Klingspor, w minionym czasie poszerzyliśmy o papiery i płótna z firmy Starcle. Szczególnie chodzi mi o pasy bezkońcowe do metalu na płótnie 641XYP/XP cyrkon i korund. Jeżeli nie wiecie co to za ziarna, to można przeczytać o nich – http://narzedziamoje.pl/index.php/artykuly-scierne-i-polerskie

Jest on przeznaczony do obróbki stali konstrukcyjnej, metali nieżelaznych, stali szlachetnej, drewna i skóry. Ziarno jest umieszczone na ciężkim poliestrowym płótnie i przez to ma dobrą wydajnością do ceny. Jest, więc to idealne rozwiązanie do pracy małoseryjnej, gdzie bez zmieniania taśmy bezkońcowej można obrabiać różne materiały. Nowym produktem nieco droższym, bo bazującym na cyrkonie i przez to wytrzymałym jest 141XYP/141XP I 151XYP/151XP.

Oba płótna są na ciężkim podłożu poliestrowym, do którego przytwierdzone jest ziarno elektrokorundu cyrkonowego. Nasyp oczywiście pełny i tu powinno się dodać, że jest to nasyp tylko i wyłącznie cyrkonowy a nie kompozycja tańszego elektrokorundu i cyrkonu. To, co rozróżnia oba płótna to powłoka w 151XYP/XP, z powodu której taśma pozostaje czysta i nie nagrzewa się tak bardzo, przez to pozostaje dłużej ostra, a właściwie to ziarna cyrkonu. Taśmy Bezkońcowe w zależności od wymiaru są łączone na styk i podklejane taśmą lub na ukos pod kątem około 50 stopni.

Mamy również papier ścierny do szlifierki Bernardo

Papier ścierny do szlifierki Bernardo do metalu