Nowości w listopadzie 2022

Cześć

W ostatnim czasie dużo się zmieniło w w sklepie domtechniczny.24.pl – Wieluń. Przede wszystkim zmieniliśmy sklep na wersję responsywną. Można teraz prościej i przejrzyściej realizować zakupy w na domtechniczny24.pl z telefonów i tabletów. Ma to szczególne znaczenie, bo coraz częściej klienci wykorzystują tego typu urz. mobilnych. Samo przejście miało też negatywny wpływ na naszą pozycję w wyszukiwarce, tak że straciliśmy dużo. Pomimo to nie narzekamy i cały czas pniemy się w górę. Nowa platforma dała nam też możliwość nieograniczonego rozszerzenia własnej oferty, co często robimy.

I tak wprowadzamy zapomniany przez nas element towarów do stacjonarnego zabezpieczenia mienia. Chodzi mi o sejfy, kasety, szafy na broń. Będziemy się opierać na produktach polskich firm. Produkują oni nadzwyczaj szeroką gamę artykułów w wszystkich klasach bezpieczeństwa i z sporą gamą opcji typu zamki szyfrowe i inne.

Głównymi produktami będą tu kasetki z pojedynczym dnem z certyfikatem IMP, kasetki z podwójnym dnem, sejfy gabinetowe i skrytki ścienne, oraz szafy i sejfy na broń zw klasie przynajmniej S1.

Zawór dławiąco zwrotny

Następną grupą, którą w ostatnim czasie poszerzyliśmy są łączniki przewodów pneumatycznych, złączki gwintowane i szybkozłączki i złączki do powietrza,złączki do centralnego smarowania. Posiadamy w naszym magazynie większość złączek z tworzywa do benzyn i olejów, złączki do powietrza z mosiądzu: trójniki do węży z mosiądzu i tworzywa – w kształcie y i w kształcie t, łączniki do węży w rozmiarach od 6mm do 12 mm. 

Instalacje do przesyłu gazów i cieczy to również węże. Do tego czasu bazowaliśmy na wężach do powietrza z PCV – https://domtechniczny24.pl/w%C4%99%C5%BCe-pcv-techniczne-zbrojone.html . Są to dobre polskie zbrojone węże, z jedną istotną wadą i z jedną zasadniczą zaletą. Zacznę od zalety: to niska cena, wciąż ogromnie istotny czynnik w czasie zakupów. Jednak niewystarczający, i tu pojawia się wada węży z PCV: twardnieją w niskich temperaturach i pod wpływem oleju zawartego w powietrzu. W przypadku układów mobilnych ma to nader negatywny skutek, wystarczy:

  • kilkudniowa praca małym narzędziem np: wkrętarka pneumatyczna lub klucz udarowy i przekonamy się jak bardzo nieergonomiczny jest taki układ.
  • albo że parokrotnie przejedzie po nich wózek lub inny pojazd i wąż może się rozwarstwić. 
  • do tego prawie zawsze sztywny wąż rozszczelnia się przy szybkozłączce od strony narzędzia, bo jest regularnie zginany w różnych kierunkach.

Rozwiązaniem są węże gumowe z zewnętrzną warstwą z gumy EPDM lub mieszane PCV i Guma. Jest to guma wytrzymała na czynniki atmosferyczne, niskie i wysokie temp. Takie węże przez długi okres czasu zachowują elastyczność i są odporne na intensywną eksploatację w strefie średniego natężenia ruchu pieszego i kołowego. Przy czym należy pamiętać aby wąż do powietrza umieszczać w korytach ochronnych przecinających ciągi komunikacyjne.

Wąż guma Pcv Gol Blue do powietrza

Innym rozwiązaniem jest spiralny wąż do powietrza, wykonany z poliuretanu lub zwijadło do węża PU lub do węży gumowych. Na rynku są tanie i droższe wersje, różnią się one składem. Te tańsze są wytworzone z mieszanki poliuretanu z innym tworzywem i są gorszej jakości. Mam na myśli małą elastyczność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Różnica jest również w złączkach, tańsze węże mają słabej jakości i przepustowości szybkozłączki. Natomiast zwijacz do przewodu powietrza pozwala szybko usunąć wąż po skończonej pracy.
Zwijacz to innymi słowy bębęn z nawiniętym na niego wężem, zwijany siłą sprężyny umieszczonej w jego wnętrzu. W naszym magazynie prowadzimy zwijacze ECONO i Adlera, Cejn i inne. Są to towary przeznaczone do warsztatów samochodowych i linii produkcyjnych o niskim natężeniu pracy a w wypadku zwijaczy Cejn o znacznym natężeniu pracy.

To tyle pozdrawiam Mariusz