Dobre polskie przecinarki do glazury

Cześć
Konkretna firma z Polski. Maszyny do płytek to podstawa dla glazurnika, w szczególności teraz, polscy konsumenci są niezwykle wymagający, niekiedy do przesady. A może powinienem napisać w znaczącej ilości do przesady, patrzą na płytki pod kątem grafiki komputerowej. Kiedy coś nie gra o milimetr to od razu duże halo i nie chcą płacić, tak jak gdyby zależało od tego ich życie i zdrowie. To nienormalne, ale cóż z interesantami się nie dyskutuje, bo klient nasz pan na zamku. Jak glazurnik ma do położenia trochę drogiej glazury, to znacząca sprawa, aby było wszystko równo pocięte. Chińskie tanie maszynki do płytek w większości tną po łuku, i istnieje jeszcze dylemat z odległością kółka przy cięciu od płytki. Nie ulega wątpliwości gdy się rurki ugną to moc docisku jest mniejsza i nóż się ślizga i nie tnie. Pomino tego, ponowna sprawa to Chinole jak sprzedają kółko o rozmiarze 16 mm to takie kółko pod żadnym pozorem nie ma całkowitego rozmiaru. Może trzymać 15mm z hakiem, i już brakuje 1 mm. Walmer sprzedaje kółka 16mm i one mają 16 mm współgrają do maszynek MGŁ, MGŁN i MG. Poza tym w maszynkach MGŁR 1000 – https://domtechniczny24.pl/r%C4%99czna-maszyna-do-ci%C4%99cia-glazury-mg%C5%82r-1000-wakmer.html, lub modelach 800, czy 600,

Można montować noże 8 mm, 10mm i 12mm, mamy możliwość ustawienia poilożenia noża, dokładnie jak przystało na profesjonalne maszynki do płytek. Tu nie odstają od takich marek jak Rubi czy Kaufmann Topline ( topline 630, topline 720, topline 920, topline 1250)

Kolejna kwestia to prowadnice i uchylne gumowane podstawy, wszystko jak przystoi, a i jeszcze te wzmocnienia u dołu linią przecinania, tak jak w profesjonalnych to sztywny profil, a nie chłam wytłoczenie z blachy.
Prowadnice w droższych modelach, (ale nie drogich) są na łożyskach, podstawy z grubej blachy stalowej, skądinąd czuć to przy masie maszynek, są ciężkie jak cholera. Takie krajowe gniotsa nie łamiotsa.
Większość rodaków narzeka na recesję, ale jak ten recesję ( sztuczny, ale to temat na wiele godzin ) pokonać w kraju jak nie popieramy swojskich spółek? Trochę patryjotyzmu rodacy. Powiedzenie dobre…bo…z.ukochanej-polski działa jak coś jest rzeczywiście wyśmienite, a maszynki do płytek Walmer są takie.